kedi ile balık öyküsü

birgün zamanının birinde bir köyde bir kedi varmış kedi doğduktan sonra annesini kaybetmiş ve küçük yaşta yalnız kalmış. arasıra köydeki insanlar süt vererek besliyor muş kediyi kedinin adı tom muş. Tom her gün sabah çaya iner su seslerini dinlermiş ve hep merak edermiş bu nehirde balık varmı acaba diye.

kedi tom nehirde sabahları gününü geçirir sonrada akşama doğru kediyi besleyen kadının yanına gider sütünü içermiş. karnı doyunca yatar uyur muş. kadın çok merhametliy miş kediciğe her gün süt ve et verir miş. tom bu kadın olduğundan çok şanslıymış.

tom gene bir gün nehire inmeye karar vermiş ve bir gün sabah olmuş tom nehire inmiş gene o güzel çay sesini dinliyor muş yanından bir kedi daha geçmiş ve ağzında balık varmış, kediye şaşkınlıkla bakıyormuş. kediye sormuş hey bu balık nerden diye sormuş tom diğer kedide nehirden yakaladım ve afiyetle yicem demiş.

tom bu sefer nehire iyice inmiş ve birde ne görsün orada balıklar varmış tom çok heyecanlanmış bir balığı görünce balık kedi kardeş sakın beni yeme demiş tomda hayır yemicem demiş bana bir kadın zaten et süt veriyor demiş.

sonra balık ile kedi arkadaş oluvermişler tom her sabah balığın yanına gider balıkta toma görünce kıyıya yanaşır ve sohbet ederlemiş. tom ve balık çok iyi arkadaş olmuşlar ve bu böyle sürmüş tom büyümüş ve balık ise daha büyük balık olmuş.

Toma artık balığa gidip biz büyüdük artık benim canım balık istedi demiş balık kardeşte sana balık getircem demiş ve böyle anlaşmışlar her gün tom ve balık sohbet eder yemeklerini yerlermiş.


Tom büyüdükçe asil bir prens gibi olmuş her kedi ondan korkarmış bu masalda burada bitti sizlere yeni masalları akatrıcam ilerki günlerde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder