Karadenizli Sanatçılar Derya Aydın İçin Söyleyecek


Karadenizli Sanatçılar Derya İçin Söyleyecek karadenizli sanatçı ebral aydın'ın genç eşi derya aydın geçen sene geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı omur iliği zarar gören genç kadının el sallayarak girdiği ameliyathanede kalbi durdu beyni uzun süre oksijensiz kaldığı içinde artık yürüyemiyor konuşamıyor bir umut kök hücre tedavisi ama çok pahallı efendim bunun için karadenizli sanatçılar yarın açık hava sahnesinde derya için söyleyecek.

Trafik kazası sonrası el sallayarak girdi ameliyathaneye ancak derya aydın'ın ameliyatta kalbi durdu doktorların 2 saatlik müdahalesiyle yaşama tutundu beyni hasar görmüştü eşi diyorki 10 aydır yaşam mücadelesi veriyor fizik tedaviyle felan belli bir seviyeye getirebildik halen bilinci kapalı , ameliyata alınmadan önce siz biz gibiydi herhangi bir şeyi yoktu.

Genç kadın 10 aydır yürüyemiyor konuşamıyor boğazına açılan delikten besleniyor yatağa bağımlı günden güne eriyor tek umutsa kök hücre tedavisi yakın bir dönemde Türkiyede de uygulanmaya başlayan kök hücre tedavisi ile deryayı yeniden ayağa kaldırmak adına bir umut doğdu Derya aydın'ın kök hücre tedavisi sürecinde toplamda 12 ameliyat geçirmesi planlanıyor.

Uzmanlara göre tedaviye cevap verirse genç kadın eski sağlığına kavuşabilir. Tamamen eski sağlığına yani önceki yaşantısına geri dönme şansının olduğunu söylüyorlar eşi karadenizli türkücü ebral aydın'a destek vermek için bir çok ünlü sanatçı bir araya geldi yavuz bingöl sanat merkezinde basın açıklaması yaptı. Kök hücre nakli çok pahallı bir tedavi yöntemi büyük bir konser yayıp bu kök hücre nakli için gerekli parayı temin edelim diye böyle bir katkı sağlamaya çalışıyoruz sözlerini dile getirdi yavuz bingöl.

Derya için karadeniz el ele projesi kapsamında cengiz kurtoğlu , selçuk balcı, anadolu ateşi, yavuz bingöl vb. sanatçılar harbiye açık havada konser verecek.

Allah yardımcınız olsum dualarımız derya için inşallah kök hücre bulunurda bizlerde bir rahat nefes alırız. çok kötü Allah yakınlarına sabır versin diyorum gerçekten çok üzüntülüyüm şuan neler yaşadıklarını düşünüyorum 10 ay boyunca gerçekten çok kötü allah yardımcıları olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder