Deniz Baykal Yoğun Bakımda


Türk siyasetinin önemli isimlerinden biri chp'nin eski lideri deniz baykal büyük tehlike atlattı efendim, sabah saatlerinde öksürük ile uyandı hemen korumalarını arayıp kendisini hastaneye götürmelerini istedi. Neyse ki uykusundan zamanında uyanmıştı neyse ki en erken şekilde müdahale yapıldı önce ağır grip şüphesi olan baykalın beynine giden ana damarlarından birinin tıkalı olduğu ortaya çıktı.

Doktorların söylediğine göre anında müdahale deniz baykalın hayatını kurtarmıştı. Halen yoğun bakımda tutulan chp nin eski liderinin durumu iyiye gidiyor.

Deniz baykal uykusundan şiddetli bir öksürük ile uyandı chp nin eski genel başkanı deniz baykal sabaha karşı fenalaştı şoförüne haber verdi hemen özel bir hastaneye kaldırıldı. Eşi Olcay Baykal yanında değildi haberi alır almaz Ankara'ya geldi ağlayarak hayat arkadaşı deniz baykalın yanına koştu. Olcay baykal eşinin rahatsızlığını antalyada öğrendi ve hemen sabah ilk uçakla ankaraya geldi. Şimdide eşini ziyaret edecek.

Baykal'ın durumu kritikti ağır grip enfeksiyonu tanısı kondu ama hastaneye kaldırıldığında sol kol ve bacağında güç kaybı vardı. İlk müdahalenin ardından ibni sina hastanesine sevk edildi hemen anjiyo yapıldı. Beyne giden ana damardaki tıkanıklık yarım saat süren bir operasyon ile açıldı stent takıldı zamanında müdahale 79 yaşındaki Deniz Baykal'ın hayatını kurtardı.

Eski yeni bir çok chp li hastanede buluştu baykalın 55 yıllık dostu önder savda geldi. Cumhur başkanı Erdoğan bakyal'ın ailesini telefonla aradı başbakan binalı yıldırım ise kılıçdaroğlunu aradı. Dışişleri bakanı ise baykalı hastanede ziyaret edenler arasındaydı. Kemal kılıçdaroğlu önce baykalın son durumu hakkında bilgi aldı daha sonra baykala hasta yatağında ziyaret etti. O anları da habercilere anlattı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder