Bakırköy'de 5 Büfenin Yıkımında Ortalık Karıştı


Bakırköyde 5 Büfenin Yıkımında Ortalık Karıştı işletmeciler belediye ekiplerine taş ve sopalarla saldırdı. Zabıta ara sokaklara kaçarak kendini kurtardı. Poliste grubu dağıtmak için biber gazı kullandı İşletmecilerin bu direnişi dükkanlarını kurtarmaya yetti mi hayır yetmedi.

Yıkım ekiplerine taş ve sopalarla direndiler kepçeleri taş yağmuruna tuttular, Yıkım gerilimin adresi istanbul bakırköy trafiğe kapalı olan Fahri Korutürk ve Ebuziya caddelerindeki 5 büfe için ilçe belediyesi yıkım kararı aldı. Yürüyüş yolundaki büfelere gelen zabıta ekipleri yaya yolunu işgal ettiği ve etrafa koku yaydığı gerekçesiyle 5 büfenin 24 saat içinde boşaltılmasını istedi.

Büfeler boşaltılmayınca iş makineleri devreye girdi hava aydınlanmadan yıkıma gelen kepçeler henüz caddeye girmişti ki sopa ve taşların hedefi oldular. Kepçelerin camları tuzla buz oldu hem operatörler hemde zabıtalar çareyi kaçmakta buldu. Gerilim artınca devreye polis girdi büfeciler biber gazıyla etkisiz hale getirildi. Yıkım polis kontrolünde yapılabildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder